Skip to content

UpSize – негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Written by

Bistra Spiroska
[Total:    Average: /5]

Крем Upsize алатка за корекција и зголемување на градите. Е резултат на години на истражување од страна на водечките американски mammologists и pharmacologists. Има подмладителен ефект, го подобрува тонот на кожата и ја подобрува метаболички процеси на клеточно ниво, што доведува до зголемување на жлездата, поради што на градите станува се повеќе.

Неколку зборови за својствата

Благодарение на совршена формула, а повеќе од 10 природни состојки се присутни во составот, крем Upsize комбинира сите особини кои се потребни за давање на жените бистата прекрасен облик и форма.

Алатка за рак на дојка Upsize

има следните активности:

 • стимулира зголемување на

  рак на дојка;

 • аташеа симетрија, заоблена форма;
 • елиминира стрии;
 • храни со хранливи материи;
 • интензивно moisturizes;
 • Нежно ја храни, ја прави кожата мека и кадифена.

карактеристики на додатокот Upsize

Главната карактеристика е неговата уникатен природен состав. Крем Upsize нема синтетички акција на ткаенината, го стимулира само природните процеси на регенерација на кожата. Предност белешки -. Брзо постигнување на тврди ефект, и дека тоа е индициран за употреба на било која возраст

ефикасност Upsize

Благодарение на бројните студии, производители на крем за зголемување на градите Upsize, јас може позитивно да се каже за неговите резултати:

 • ефектот на употреба забележани веќе на 3-5 ден;
 • По една недела на употреба, постои намалување на брчките во пределот на градниот кош;
 • По 2 недели, кожата станува поцврста;
 • Преку 1-1,5 месеци се зголемува големината на градите.

Принципот на работа

Крем Upsize помага да се симулираат обликот на градите без употреба на хормонски методи не треба да се прибегне кон драстични мерки во форма на пластична операција. Кремот содржи фитоестрогени. Како растение аналоген на женски хормон, влијае на клетките на ткивата придонесува за негово зголемување, додека не влијаат на хормоналниот баланс.

phytoestrogen е широко се користат во медицината за лекување на хормонални дисфункција. Првата причина за губење на еластичност и форма, е прекршување на производството на хормони (естроген), растение аналоген нормализира овој процес. Овој имот направени

основа за научниците во развојот на крем Upsize. Светлина и деликатна текстура што го прави лесно да се примени на градите рамномерно. Покрај тоа, оваа алатка има многу мала природен мирис, не предизвикува непријатни сензации.

Контраиндикации Upsize

Имајќи природниот состав на крем за рак на дојка Upsize практично нема контраиндикации. Не се препорачува во следните случаи:

 • доење;
 • индивидуална нетолеранција или алергија на компонентите вклучени во составот на додатокот.

Што е тоа Upsize?

крем се карактеризира со својата природност и безвредността. Главни компоненти:

 • Роуз етерични масла. Храни клетките со хранливи материи. Затегнува кожата, ја прави еластична. Штити од појава на стрии.
 • Природна фитоестрогени – deoxymiroestrol. Примарната компонента.

  Причини да се забави процесот на стареење. Промовира зголемување на градите. Тоа подмладува кожата.

 • Pueraria Mirifica корен. Ја храни кожата и вроден ткиво.
 • Anemarrhena asphodeloides екстракт. Помага да се подобри циркулацијата на крвта. Спречува формирање на згрутчување на крвта во крвните садови и блокада. Ги отстранува отровите и штетни материи.
 • Етерично масло macadamia. Нежна нега на нафта, промовира исхрана и хидратација.
 • На Shea путер. Омекнува и штити кожата од надворешни влијанија. Забрзува синтезата на колаген. Успорува стареењето.
 • маслото од јојоба. Има навлажнувачки ефект за долго време, помага да се нормализира работата на лојните жлезди на кожата.
 • Витамин Е го забавува процесот на стареење, ја подобрува циркулацијата на крвта, го промовира обнова на ткивата, особено во областите на лузни и стрии.

Правила за користење на Upsize

За да се постигне тврди ефект треба да се користи крем за рак на дојка Upsize во согласност со упатствата, да се почитуваат основните насоки:

 • На кожата во пределот на градите треба да бидат темелно

  исчистени. За ова, треба да се мијат со и се исуши добро со крпа.

 • Стави крем врти првиот од десно, а потоа левата дојка. Намачкаш со лесни масажни движења за 10 минути, додека кремот се апсорбира целосно.
 • По барање, се препорачува за уште 5 минути за масажа на градите.

Имплементацијата е едноставна, но многу важни препораки ќе ви помогне да се постигнат саканите резултати. Резултатот ќе биде убава, цврсти гради.

Како да се купат оригинални и колку тоа ќе чини?

Оригиналниот крем за рак на дојка Upsize не може да се купи во supplementstore. Поради висока популарност и ограничени количини, можете да го нарачате само онлајн на официјалниот сајт на производителот. Вистинската цена е …, со попуст крем се продава по …. Треба да бидеме претпазливи на фалсификати, кои често почнаа да се појавуваат на пазарот.

Мислења од корисници Upsize

Средства за заштита на градите, кој се појави на пазарот во последно време, веќе успеа да се обиде неколку жени и процени неговата резултат. Тоа е она што на рецензии, кои велат за овој производ.

Олга, 30 години, Polotsk, Белорусија

“Од младите, не можев да

се фалат со curvaceous и секогаш гледаше со завист на моите соученици, кој носи убава облека со душичке деколте. Поради мали гради, постојат голем број на комплекси, не можев да одлучува за сериозни во близина односи со момци, но јас секогаш мислев дека сиве овие гради, тие ќе се смееш на мене. Поблиску до 30 години, се повеќе почнаа да размислуваат за пластична операција. крем Upsize стана мој Спасител. јас го користам за околу четири месеци. градите ми има значително се зголеми. Сега тоа е солидна 3, иако сето тоа започна со неформиран оние. станав уверен жена, лесно да се комуницира со спротивниот пол. И мојот дечко не можат да добијат доволно на промени кои се случиле со моето тело. ”

Ана Петровна, 55 години, УЕ, Чита

“Моето мислење на крем не е единствен. Еден од тврди ефект е зголемување на големината на градите. Не сум забележал дека моите гради се зголеми, иако, и користете крем за 2 месеци. Можеби оваа возраст функција. но, на кожата на градите стана мека, па дури и светли. имам 3 деца, и сите од нив се доени, додека речиси 2 години затвор. Таа целосно изгубени форма, стана повеќе како торбички отколку на дел од телото, за што јас некогаш беше горди. Овој крем ми даде една ќерка. По една недела на користење забележав првите промени. лабава кожата станува мазна и почна uprage. Сега го смени обликот на градите. на кожата затегната, и градите престана виси така многу “.

Ивон, 27 години, Џорџија

“Мојот сопруг никогаш не криеше фактот дека неговата најомилена дел од моето тело -.. Градите Сепак, солидна 4 големина, но за време на бременост со близнаци на градите, многу стрии И по доењето, тоа целосно. изгуби својата форма. јас се користат многу средства, но сите да не ги искористи. Според хируршки скалпел да лежат плашел, но често се мисли за тоа. еден пријател ме советуваше да се обиде крем Upsize, се смееше дека по користење на тоа, нејзиниот сопруг ја сакав повеќе за зголемување на градите. Бара информација, јас бев пријатно изненаден од својата ниска цена, и без многу доверба во своето дејствување нареди. Изненадувачки продавачот дури и испорака на мојот град организирани. Сега имам само еден жалење што не наредил повеќе. Ова е неверојатно алатка. со моите гради исчезна речиси сите марки водат. И неверојатно нешто е тоа што мојот градник големина 4, бев мал. дојката е, всушност, се зголеми. “

Катерина, 40 години Москва, УЕ

“Моето мислење е ниту позитивно, ниту негативно. Се користи крем за 1,5 месеци, не се добие јасен ефект. Можеби тоа зависи од индивидуалните способности. Не да се каже дека е мамење, но моите гради не се зголеми, а неговата форма не се менува, но кожата се стекнал здрав изглед и да стане повеќе еластични “.

Александра, 18 години, УЕ, Екатеринбург

“Штом го видов реклама на оваа алатка веднаш го нареди. Имам многу мала големината на градите. Се надевам да го надминете овој со крем Upsize. Користете ја првата недела, забележуваат промени во состојба на кожата”.

Специјалисти

Светлана Ignat’evna Vasil’eva, рак на дојка, Донецк

“Составот на оваа алатка зборува за својата природност и апсолутна корист. Кремот нема контраиндикации. Се разбира дека треба да се земе во предвид индивидуалните нетолеранција на сите компоненти и го користат со претпазливост, ако жената е склони на алергиски реакции. “

Елизабета Н. Morgunova, лекар-mammolog, Иркутск

“УЕ пазарот претставува многу алатки за заштита на дојка. Но сите од нив не само што не е ефикасна, така да има висока цена. Крем Upsize достапни за повеќето жени во земјата. Тој има докажано подмладителен ефект. А phytoestrogen врз основа на кои се направени навистина придонесува за развој на природен естроген жените, што позитивно влијае на состојбата на виме “.

Петар I. Klokov, пластичен хирург, Волгоград

“За мене, доаѓа секој ден многу жени се незадоволни со своите гради Стрии, асиметрија, мали димензии -. Еве неколку причини кои го прават лежиш на операционата маса на модерните жени Се разбира, јас сум. пластичен хирург и импланти на градите еден од главните видови на мојата активност, но во исто време, јас сум доктор, и мојата главна цел е да се помогне на пациентите не само да стане поубаво, но, исто така, да не се наштети на вашето здравје. пластична хирургија постапки имаат многу контраиндикации, тоа треба да биде подготвен многу внимателно, тие се тешки и долги периоди рехабилитација крем Upsize -.. вистински напредок во областа на корекција и заштита на женските гради таа го промовира регенерација на клетките и го прави еластична кожа, па дури и се зголемува обемот на градите. главната работа е да се користи оригиналниот производ од производителот и да пазете се од фалсификати “.

Previous article

РЕДУСЛИМ | Reduslim - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Next article

Diabetin чај - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница