Titan Premium – мислења, цена, каде да се купи, купи сега

[Total: 2    Average: 3.5/5]

За никого не е тајна дека со возраста, јачината на мажите почнува да згаснат. нивото на тестостерон опаѓа, а со тоа и сексуални перформанси. Ова може да биде проблем ако тоа не е, постојат многу додатоци за зголемување на машки моќ. Еден од нив е Titan Premium – BAD во форма на капсули и секс-крем, која оди многу гласини и контрадикторни ставови. Тоа што е во реалноста?

Titan PremiumAli се бара од страна на производителите како додаток во исхраната (како додаток) направени од чудесен Titan Premiumroot, која расте во Малезија (таму се нарекува “Златен корен Али”, што го објаснува името на додаток). Се чини како моќно средство за враќање на сексуалната функција. Кремот има истиот ефект, се користи само на локално ниво. Најдобар резултат ветување во комбинација на крем и капсули.

& nbsp;

Индикации за употреба

Треба да се напомене дека Titan Premiumsuitable за мажите и за жените. И ветува дека следниве резултати по употреба:

 • подобрување на квалитетот на сексуалниот живот;
 • зголемување на либидото;
 • позитивен ефект врз машки и женски тела;
 • зголемување тело тон и расположение височина.

има позитивен ефект во третманот на:

 • предвремена ејакулација;
 • простатитис;
 • на еректилна дисфункција;
 • инфекции во хронична фаза;
 • болести на хронична фаза на генитоуринарниот систем.

Индикации за жените:

 • тешкотии постигнување на оргазам;
 • слабеење на сексуална желба;
 • Фригидноста;
 • замор;
 • неплодност;
 • fibroids на грлото на матката;
 • воспаление на уринарниот систем.

Покрај решавање на сексуалните проблеми, како што може да се види, додаток ветува дека ќе им помогне со некои болести. На пример, може да се третира со користење на крем уретритис и кога се користи капсули простатитис и БПХ, но што е најважно, неплодност.

Принципот на работа Titan Premium

крем Titan Premium врз основа на комплексот Forte на супстанции, кои заедно се зголеми потентност и либидо (витамин Е), стимулирање на производството на хормони од страна на полови жлезди (ниацин и лецитин). Аргинин помага да се забрза циркулацијата на крвта во крвните садови и зголемување на пенисот. Ацетил дипептид намалува одговор на стимулации, а со тоа подобрување на квалитетот на оргазмот. Покрај тоа, алое тонизира телото и го зајакнува. Кремот се користи уста, но со користење на изопропил миристат на сите дел од супстанции се проникне во бараната длабочина.

капсули главната компонента на коренот Tongkat, неговиот ефект е да се стимулира гонадите за производство на тестостерон. Тоа е овој хормон ја зголемува желбата. Ефектот на коренот подразбира и ослободување на тестостерон глобулин од крвта, што во органите на карлицата се зголемува нејзината циркулација. Ова води до возбуда и зголемување на пенисот.

Состав Titan Premium

гел Titan Premium Форте е составен од следниве супстанции:

 • ацетил дипептид;
 • изопропил миристат;
 • лецитин;
 • витамин E;
 • L-аргинин;
 • ниацин.

Таа исто така содржи следниве природни екстракти:

 • корен екстракт Eurycoma longifolia;
 • алое екстракт;
 • корен екстракт од женшен;
 • Кордицепс екстракт кинески;
 • екстракт Damiana (Turnera ширење);
 • екстракт од gotu Kola (Centella asiatica);
 • Млеч. ​​

Ако неверојатен ефект на коренот Titan Premiumon телото се е јасно, други екстракти јас треба да кажам повеќе:

 • капсула и секс-крем содржи екстракт од женшен корен да се зголеми виталноста во целина. Тоа е за него дека исхраната е обврзана со ginsenosides. Тие ја зголемуваат активноста на телото, да се зголеми издржливоста за време на сексуален однос. Благодарение nitroxide доделени на азот, женшен предизвикувачи на ерекција.
 • Млеч, исто така, помага да се подобри функционирањето на гонадите. Општо земено, неговиот состав богати со витамини и корисни за човекот соли и олигоелементи. Благодарение на него, се зголеми либидото.
 • Кинески Кордицепс е печурка со антипаразитски акција. Со чистење од патогени микроорганизми ја зголемува сексуалната активност.
 • Дамјан или Тарнер се шири, еден грмушки со афродизијачки својства: тоа ја зголемува енергијата, ја зголемува издржливоста и моќ во кревет
 • .

 • gotu Кола – растение кое на прв поглед нема ништо да се направи со сексуална активност. Во народната медицина познати за нејзиниот ефект за подобрување на меморијата. Фактот дека ова растение стимулира циркулацијата на крвта, враќање на функцијата на мозокот. Нормализира крвниот притисок, го зајакнува срцето и го подобрува издржливоста.
READ  Bactefort - осврти, цена, каде да се купи, купи сега

За најдобар ефект се препорачува да се користи капсули од истиот бренд. Својот состав е сличен на крем Titan Premium Форте, само тие работат од внатре.

капсули од Titan Premium укажува на присуство на ginsenosides, стероидни сапонини, dezenove киселини. Главните компоненти во една таблета се:

 • корен екстракт од Eurycoma longifolia (Titan Premiumroot);
 • Млеч пчела;
 • екстракт од женшен корен.

алтернативна верзија на Titan Premium Titan PremiumAli Плус. Тие имаат некои разлики во составот.

Покрај веќе познат коренот Eurycoma, Titan PremiumAli Плус содржи:

 • трева gorjanki strelolist на
 • билка Tribulus Terrestris.

Ефектот на употребата на лејки сличен на ефектот на хормонот тестостерон – зголемување на сексуалната активност и нервите чувствителност. Неговата употреба подобрува потенцијата, издржливост, желба, и почнува изградба.

Açores притаен – трева, исто така. Покрај ефект на тестостерон, што придонесува за целокупното здравје на телото. Карактеристични својства на оваа билка се стимулирање на зголемување на производството на сперма и зголемување на либидото.

Во присуство на двајцата екстракти во составот е разликата помеѓу Titan PremiumAli Плус.

Контраиндикации Titan Premium

Производителите тврдат дека апчиња и крем се направени од природни елементи затоа имаат речиси и да нема контраиндикации, освен индивидуалните нетолеранција на секоја супстанција.

За да го користите алатка на која било возраст од двата пола .

Сепак, се должи на каталитички ефект на додатокот Titan Premium (како и Titan PremiumAli Плус) не треба да се земаат со:

 • бременост;
 • хипертензија;
 • аритмија;
 • атеросклероза;
 • дијабетес;
 • ментална, кардиоваскуларни болести;
 • несоница.

Несакани ефекти Titan Premium

Како што вети од страна на производителите на крем и капсули, производот може да се користи за сите, без никакви негативни последици. Ја тестираат оваа алатка, производителите не се откриени светла страна реакции. Некои мажи се напомене црвенило на лицето, по неколку минути по пријавата, но тоа е само затоа што на додаток стимулира циркулацијата на крвта.

Сериозни нетолеранција на додаток во текот на клиничките испитувања откри не беше .

Сепак, пред да го користите секс крем, а особено пред да го користите капсули Tongkat, се препорачува да се спроведе медицински преглед и проценка на целокупното здравје на маж или жена. Не постои итна потреба да се запре додаток ако некој контраиндикација, но тоа треба да се намали зачестеноста на барањето да се избегне проблеми.

READ  GoPotent чај - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Начин на употреба Titan Premium

гел Titan Premium е брзо дејствување додаток. Во упатствата за Titan Premium Форте е наведен следниов начин на примена:

 • Примени врз кожата на пенисот треба да биде за неколку минути пред сексуален однос;
 • Треба да се применуваат на крем на пенис во ерекција;
 • Grind тоа со масажа движења во регионот;
 • Можете да носат кондом.

Ако користите таблети, тоа се прави на следниов начин:

 • За да го продолжите сексуалниот однос и да се подобри нејзиниот квалитет за половина час пред секс, треба да се пие една капсула.
 • Ако се изведува, резултатот е зголемување на бројот на сперматозоиди должина и големината на пенисот, земете една капсула три пати на ден.

Треба да се има предвид дека ефектот од овие апчиња ќе остане најмалку три дена и може да перзистира за една недела.

Дали додаток е забранета во Русија?

Titan Premium забранети за продажба во Русија. Се разбира, постои можност за купување преку интернет. Бројни сајтови продажба на гел и капсули, изјавувам дека BAD донесе целосна збир на активности за проверка и контрола. Јас ветувам дека овој додаток е гаранција за квалитет, кои производителот може да се потврди.

продавачи на додатокот оправдуваат забраната многу популарна Bada, каде што постојат бројни фалсификати. Составот на не-оригинална Titan PremiumAli вклучуваат хемиски и синтетички супстанции штетни за здравјето. Поради широката фалсификување во Русија одби да го спроведе овој производ и да се забрани неговата продажба.

Сепак, по истрагата, на интернет има многу компании кои тврдат дека тие ја продаваат оригинални капсули и секс гел Форте Tongkat. Поради неизвесната составот на капсули, многу мажи прибегнуваат кон употреба на кремот. Според нивното мислење, тоа не е неопходно да се прифати во себе, а со тоа и здравјето на ризикот е минимален.

Како и да е, голем број на мислења на крем и капсули се велејќи дека за различни резултати во целост да живеат до очекувањата и подобрување на машката моќ неколку пати за да нема резултат, па дури и влошување на здравјето.

Како да се направи разлика на оригиналот од лажен?

Производителите нудат да се запознаат со некои посебни карактеристики на оригиналот: ексклузивно пакување и оригинални холографски етикета, со што се спречува отворањето. Пакувањето мора да биде логото на производителот. Тоа секогаш има името на додаток, што остава модел што треба да биде конвексен. Мора да биде наведен на потврдата за регистрација, број на серија. На оригиналниот производ треба да биде датумот на производство.

Ако барем една од точките недостасува – не постои причина да се сомневаат во квалитетот

.

Сепак, тоа не ги спречува илјадници луѓе да се купи додаток од непроверени производители. Покрај тоа, на Интернет се уште може да биде “изложеност”, оригинални средства. Така да препорача или да не се препорача додаток тешко – секој го користи на свој ризик

.

Аналози Titan Premium

За оние кои се поправи било причини не е соодветен, постојат бројни аналози на Titan Premium Форте.

 1. Muscosal XXL.

произведена во истиот начин како и Titan Premium Форте, во форма на крем-гел. Неговата главна цел е да се зголеми јачината и зголемување на пенисот. За подобрување на сексуалната желба е погодна за двата пола.

READ  Atlant Gel - осврти, цена, каде да се купи, купи сега

активната супстанција во крем:

 • екстракт од мошус;
 • масло од авокадо;
 • пантенол;
 • витамин E;
 • метил салицилат;
 • ylang-ylang масло;
 • масло од листовите на цимет;
 • масло на здравец.
 1. Распутин (Распутин).

Главната цел на оваа интимна крем за да се зголеми должината и обемот на машкиот полов орган на трајна основа. Производителите ветуваат дека резултатот по негово користење е засекогаш. Покрај тоа, се зголемува времетраењето на сексуалниот однос и го стимулира половите жлезди за производство на тестостерон.

состав вклучува активни супстанции:

 • ѓумбир;
 • екстракт од Златен корен;
 • аргинин;
 • kelzan.
 1. Erecta Prompt.

крем, кој се потпира на зголемување на ерекцијата и возбуда. Подобрува чувствителноста на машкиот полов орган. Погодна за жени, исто така, обезбедување на стимулирачки ефект.

На сетот вклучува:

 • вода,
 • течен парафин,
 • Cetearyl алкохол,
 • PEG-30 ланолин,
 • глицерин,
 • феноксиетанол,
 • PEG-75 ланолин,
 • ethylparaben,
 • бутилпарабен
 • метил никотинат,
 • пропилпарабен,
 • isobutylparaben,
 • метил салицилат,
 • алкохол Denat,
 • екстракт од пиперки.

Како алтернатива може да се користи и таблети.

 1. Erectavit.

додаток на домашното производство. Неговиот состав сличен на составот на само Titan Premium корен екстракт во тоа помалку. Erectavit помага за подобрување на потенцијата и дава сила во кревет. Сепак, ефектот тој има неколку бавно – Првите резултати се видливи само по две недели по ингестијата

.

активни супстанции:

 • тиква семе на нафта;
 • природен мед;
 • Млеч;
 • витамин Ц;
 • витамин E;
 • екстракт од ѓумбир;
 • селен
 • Titan PremiumAli;
 • L-аргинин;
 • цинк цитрат.
 1. Titan PremiumAli Џек.

Оние кои ги избира аналоген од дијабетес, погоден Titan PremiumAli Џек. Како што сугерира името, тоа, исто така, содржи во својот состав коренот на Tongkat. Се користи за враќање на сексуалната функција и за зголемување на либидото. Го зголемува нивото на тестостерон четирикратно. Во една таблета е вклучена 350мг екстракт Eurycoma.

 1. Titan PremiumAli Pasak Bumi.

додаток е дизајниран за зголемување на потенцијата и сексуалната желба кај мажите и жените од сите возрасти. Неговата уникатна способност е да се ослободиме од неплодност. Дополнителен плус за дами -. Да се ​​ослободиме од исцрпеност и негова превенција

Состав:

 • корен екстракт Titan PremiumAli;
 • корен екстракт од Tribulus terrestris;
 • листовите на gotu Kola (азијатски centalia);
 • корен екстракт kacip Фатима.

Дополнителна предност на овие аналогии е помалку во споредба со оригиналната цена. Ако Titan Premiumin форма на таблети или секс крем е околу две илјади, Erectavit ќе чини два пати поевтино – околу илјада. За Erecta promt ќе треба да плати околу илјада. Распучин е приближно иста како Titan PremiumAli или малку помалку. Други додатоци секс крем инфериорни околу петстотини -. Илјади

Заклучок Titan Premium

Многу пофалби секс крем Titan Premium Фор, многу од неговите пазете се. Околу овој додаток има забележителни шпекулации. Некои лекари во онлајн-заедниците не пијат или тест него, плашејќи се од штетните ефекти на хемикалиите. Други го фалат лековитите својства на крем и да се каже за својот прекрасен ефект.

Производители, сепак, се оправдани -. На непознат состав имаат само фалсификати

мислења различни, мажите и жените се каже во врска со тоа и исклучително добри и исклучително лошо. Човек не може да го негира придонесот на производители во рекламирањето. Можеби се должи на овој додаток се толку познати и популарни. Продажба на гел капсули и пол е забранета во Русија и може да се купи преку интернет. Така што можноста за упаднат е одлично.

Bistra Spiroska
About Bistra Spiroska 160 Articles
Многу може да се каже за Бискуп Спироска, но пред се знае дека тие се предвидливи и ценети, се разбира, тие се исто така прецизни, објективни и идеалистички, но во помали дози и често се расипуваат од навиките на агонија. Сепак, нејзината превентивна природа е она што му се допаѓа најдобро. Луѓето честопати сметаат на себеси и на перцептивната природа, особено кога им е потребна помош или поддршка.Никој не е совршен, а Бистра, исто така, има многу помалку пожелни аспекти. Неговата предаторска природа и дрскост предизвикуваат многу поплаки и го прават тоа барем непријатно. За среќа, неговата почитувачка природа гарантира дека не е толку често.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*