Provocative Gel – мислења, цена, каде да се купи, купи сега

[Total: 0    Average: 0/5]

Provocative Gel е нова алатка за подобрување на квалитетот на интимност од компанијата Москва HendelsGarden. Тоа ви овозможува да се зголеми сензации за двајцата партнери за време на сексот. Лубрикант компензира за недостатокот на природна влажност, ја зајакнува ерекција и помага да се спречи предвремената ејакулација.

Формулата е провокација за мажите и жените врз основа на природни состојки. Тоа е одобрен од страна на специјалисти, andrologists, што е потврдено од страна на официјални сертификати. Купи Provocative Gel може секое лице на возраст од мнозинството.

Што го одредува интензитетот на оргазам?

задоволство што ќе го добиете од интимност зависи од неколку фактори:

 • сексуална привлечност на партнерот или партнер;
 • одбраната позиции, зачестеноста и интензитетот на движењата.
 • анатомската структура на гениталните органи кај мажите и жените, нивната компатибилност;
 • flightiness на женската вагина, влажноста;
 • силата и стабилноста на машки ерекција.

Во зависност од комбинацијата на овие фактори, женскиот оргазам може да трае од неколку секунди до 1,5 часа. Додека грлото на матката се отвори, за ослободување на тајна матката жлезди. Тоа влијае на нервните завршетоци, предизвикувајќи слатка сензации.

Машки оргазам наликува на остри, исклучително пријатен мускулна контракција. Интензитетот на сензација, исто така, зависи од чувствителноста, поради брзината на спроведувањето на нервните импулси. За мислења, Provocative Gel гел може да ги зајакне неколку пати.

READ  Prostect - мислења, цена, каде да се купи, купи сега

Стимулирање за мажи производи IDIVIDI:

уникатните својства на лубрикант

гел стапица ги има следниве својства:

 1. коверти и ги заштитува деликатната кожа од оштетување. Ако површината на кожата и мукозните мембрани постојат пукнатини, ја елиминира непријатноста предизвикана од триењето.
 2. Moisturizes и пополнува недостаток на природни подмачкување. Ова ја олеснува несогласувања како во вагинален и анален секс.
 3. зајакнува ерекција мажи олеснува контрола над него, им помага за да се избегне предвремена ејакулација.
 4. одржува тонусот на мускулите на вагината, што овозможува да се зголеми интензитетот на сензации.
 5. подобрува чувствителноста на ерогените зони, со што повеќе оргазам долга и светла.

Во прилог, лекот има бактерицидно дејство. Тој ги уништува патогените микроорганизми кои можат да предизвикаат заразни болести.

безбедно и природен состав

Дел од лубрикант вклучува:

 1. восок -. Елиминира триењето
 2. Уреа – deodorizes пределот на гениталиите
 3. .

 4. глицерин – ја храни и омекнува кожата
 5. .

 6. Кофеинот – ја зголемува циркулацијата на крвта, ја поттикнува ерекцијата
 7. .

 8. Ментол (нане) – дава крем пријатен мирис
 9. .

 10. ензим хијалуронидаза The – го стимулира производството на задоволство хормони

.

купите за Provocative Gel оргазми – безбеден начин да се прошири интимен живот. Благодарение на лубрикант на водена база е најблиску до природна влажност.

Како работи

Агенција мислења за природен производ Provocative Gel за светла оргазми оставени на веб страната на производителот за да се потврди тврди ефикасност. На крем зголемува лачењето на окситоцин, серотонин, допамин и ендорфин. Како резултат на тоа, оргазам на двајцата партнери се зголемува неколку пати.

На сексолозите за Provocative Gel

Лекарите потсетува дека интимен лубрикант гел нема контрацептивни својства. Тоа потиснува активноста на патогени бактерии, но за да се заштитат од сексуално преносливи болести, а не се во можност. Со цел да се спречи инфекцијата и од несакана бременост во секојдневен сексуални односи, потребно е да се користат кондоми.

READ  Cardio-9 - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

интимни лубрикант може да се користи со било кој кондом. Според лекарите, провокативно гел Гел не ја оштетува структурата на латекс или полимери кои ја формираат основата на кондоми.

Причините за популарноста на крем

Потрошувачите истакна како предности на лубрикант:

 • светлина текстура;
 • брза апсорпција;
 • заштита од бактерии;
 • леснотија на употреба;
 • зголемување на сексуалната желба;
 • се зголеми времетраењето на сексуалниот однос;
 • разумна цена гел провокација за мажи и жени.

Како да се користи Provocative Gel

За да се избегне несакани ефекти, пред да го користите треба да се провери купување. На пакувањето на крем треба да се стави информации за производителот, рок, упатство за Provocative Gel член. Производителот предупредува: гаранција за квалитет и безбедност се однесува само на оригинални производи

.

За да се сеќавам како да се користи провокација, тоа е лесно. Крем-гел примени на целата површина на членот и триење со масажа движења 2-3 минути. Тогаш може да продолжи да имате секс, без да се чека за сушење на лубрикант.

крем може да се користи за вагинален и анален секс, подмачкајте било какви интимни играчки. Тоа не предизвикува иритација, чешање или други непријатни сензации.

Каде можам да нарачате Provocative Gel?

За да се разбере каде да се купат гел провокација за оргазми – нема проблем. На официјалниот сајт на услугата производителот директно. Руската компанија силно се препорачува да користите само докажани методи на набавка, за да се избегне измамите. На својата гаранции, да се купи гел провокација во аптека -. Не е најдобра идеја

Кога наредил директно производителот го гарантира квалитетот на високото производот, како и брза и точна испорака. Вредноста на Provocative Gel за секс се предмет на тековниот девизен курс. IDIVIDI: Сегашната цена на гел “провокација” учат на официјалниот сајт на производителот. IDIVIDI: Да се ​​купи гел “провокација” во официјалната продавница. IDIVIDI:

READ  Peruvian Maca - мислења, цена, каде да се купи, купи сега

& nbsp;

Bistra Spiroska
About Bistra Spiroska 160 Articles
Многу може да се каже за Бискуп Спироска, но пред се знае дека тие се предвидливи и ценети, се разбира, тие се исто така прецизни, објективни и идеалистички, но во помали дози и често се расипуваат од навиките на агонија. Сепак, нејзината превентивна природа е она што му се допаѓа најдобро. Луѓето честопати сметаат на себеси и на перцептивната природа, особено кога им е потребна помош или поддршка.Никој не е совршен, а Бистра, исто така, има многу помалку пожелни аспекти. Неговата предаторска природа и дрскост предизвикуваат многу поплаки и го прават тоа барем непријатно. За среќа, неговата почитувачка природа гарантира дека не е толку често.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*