Skip to content

Keto Guru – тоа е вреден за купување? Колку чини?

Written by

Bistra Spiroska
[Total: 1   Average: 5/5]

кетонски исхрана врз основа на целосна предадат или ќе се ограничи внесувањето на јаглени хидрати – еден од најмоќните техники во исхраната. Телото влегува состојба на кетоза, која ги поттикнува производството на кетонски тела. Тие се брзо гори поткожното масно ткиво, но личноста доживува слабост, вртоглавица, болки во зглобовите. Шумливи таблети Keto Guru за поддршка губење на тежината на телото во тоа време. Тие ќе ви помогнат да се надминат замор, апатија, го сочинуваат дефицит на хранливи материи.

Но, што е најважно, не треба целосно да се откаже од јаглени хидрати кои содржат производи.

И губење на тежината ќе се случи 3

пати побрзо со подобрување на метаболизмот во најголем природен начин.

Купувачите кои се обиделе на додаток, велејќи дека овој месец станаа сопственици на убава и хармонична телото, тон и секси. Некои од нив имаат загуби до 20 кг. овој резултат не бара корекција и се чуваат постојано.

IDIVIDI:

Индикации за употреба Keto Guru

Обиди се со Keto Guru, ако веќе сте забележале дека екстра фунти меша со активен живот и нормално здравје:

 • влијае на кардиоваскуларниот систем, зголемен крвен притисок, главоболка;
 • нарушен варењето на храната, може да се формираат камења во жолчното кесе;
 • зголемување на шеќер во крвта;
 • почна разни болести на внатрешните органи.

додаток ќе ви помогне ако:

 • јадете правилно;
 • имате скршено метаболизмот и метаболизмот;
 • водат седентарен начин на живот;
 • земе хормони, што предизвикува зголемување на телесната тежина;
 • генетски предиспонирани да бидат дебели.

Но, ако сте исхрана поддржувач кетон, ќе ве води низ процесот на губење на тежината безбедно и без последици, започнување на процесот на кетоза не е за 10 дена и 1 час.

IDIVIDI:

Главните предности на додатокот Keto Guru

уникатен состав нема паралела, работи 24 часа на ден, дури и ако спиеш.

Тоа е Хипоалергично, безбедна за срцето, црниот дроб и другите внатрешни органи. Изгорени само поткожното масно ткиво, мускулната маса се зачувани.

Во прилог:

 • во мали

  количини е дозволено да јадат слатки и брашно;

 • пијалок е умерено слатко, пријатен за вкус;
 • продаваат на интернет страницата на производителот на најдобра цена, со што се минимизира бројот на фалсификати;
 • просечно губат тежина до нормална тежина во 30 дена;
 • тежината се чуваат за долго време;
 • нутриционистите советуваат да се пијат апчиња да се лекува на телото и го надополнува недостатокот на хранливи материи;
 • вари 10 минути, за разлика од аналози.

Според експертите, во моментов е најбрз и најсигурен начин да се безбедно губење на тежината.

Сертификати за квалитет на додатокот Keto Guru

Селектирани најдобрите нутриционисти во Европа, има неколку сертификати за

квалитет, добитник на наградата на годишната конференција дозволени за продажба како биолошки активни додаток во исхраната.

Составот на Keto Guru за губење на тежината

Тајната на ефикасноста на соодветно избрани состојки, на основа на кои е како што следува:

 • калиум, магнезиум, витамин Б;
 • аминобутерна киселина;
 • L-глутамин.

Сите тие содржат 0 калории, 0 гр шеќер, 0% кофеин.

Упатства за употреба Keto Guru

Растворете 1 таблета во чаша обична вода на собна температура. Направете пијалок 1 пат во еден ден за 30 дена, а земајќи го вашето утро храна.

Можни несакани дејства

алергиски реакции во случај на преосетливост на организмот на супстанции со формулата.

Прием во текот на бременоста IDIVIDI: Забранети.

Прием во детството

примена е обезбедена по 18 години.

Правила и услови на чување

Во темно, ладно место до истекот на рокот означен на пакувањето.

Каде да се купат Keto Guru за губење на

тежината

Пополнете го формуларот за апликација на веб страната на производителот. Ќе се јавите на менаџер да се разјаснат сите прашања. Изберете удобен начин на исплата кога ќе се примаат и да започне губење на тежината со задоволство. IDIVIDI:

Previous article

Bentolit пијат за губење на тежината - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Next article

Cardiline овде