Fish XXL – осврти, цена, каде да се купи, купи сега

[Total: 0   Average: 0/5]

& nbsp;

Практично да се користи спреј активатор гризе Fish XXL дизајнирани за зимски риболов обезбедува добар улов под никакви околности.

Помошник во тешки услови

IDIVIDI: Спреј за Fish XXL е специјално дизајниран за привлече риба, задржете ја саканата станица во ниски температури. Форма спреј ослободување, што се обработува во облекување. Признати како ефективно средство за да се натпреваруваат во риболов за неколку години. Учесници од различни земји, изразувајќи го своето задоволство од резултатот, остави позитивни повратни информации за мамката.

Fish XXL создадена од научниците специјално за риболов во ладна, темна вода, може да се користи во било бари, езера, реки, мориња. За позитивен резултат, без разлика на сезоната, временските услови. Основа на дизајн на лекови – биологија. . Целта е да се подигне привремена, со голема брзина риболов

Во развојот на алатката, истражувачите постави задача – да им понуди на клиентите брзо, ефикасно, компактен алатка, лесен за употреба. Тестовите покажаа дека лекот целосно ги исполнува барањата.

Како работи спреј

Fish XXL, добивање на мукозните на риба, иритирачки природно возбудува на сетилото за мирис. Супстанции со силен мирис, вклучуваат рецептори кои пренесуваат импулси до мозокот. Дури и ако се водни ‘рбетни хранат, чувствувајќи го мирисот, лебдејќи на страна на мамката, го дофати храна, да ги преземе мамка. По изложувањето на лекот летаргична жителите на езерата, реките станат активни во ладна зима вода.

attractant има темна боја, производителот објаснува боите на желба да се заобиколат заштитниот одговор на водни ‘рбетници. Тие се претпазливи на светли објекти во вода. Дебела конзистентност на производ им овозможува на тоа да остане на врвот на мамка, која овозможува користење на мамка неколку пати. Дупките, претходно prikarmlivat риба, тие повторно се вратија, па Catcher, препорачливо е да се оди на омилен сајт.

Спреј функционира ефективно во помагање на неговиот сопственик ги постигне следниве резултати:

 • Риболов станува неколку пати повеќе успешни во секој тип на вода, исто така, мраз;
 • attractant стимулира рецепторите се крајно внимателни, полна со објекти на риболов;
 • Потребата за долго обука мамка исчезнува;
 • Процесот на риболов е многу побрзо, што е важно при ниски температури;
 • фати сметка за многу поголем вид. Резултатот ќе се молам на искусни, ќе го воодушеви почетниците рибар, пленот ќе мора да даде далеку, да се продаде; целосно ги оправда трошоците (за купување опрема);
 • За да се добијат придобивките на удобно риболов, нема да ги земе од територијата на наоѓање на дупка екстра торба со мамки;
 • Не постои негативно влијание врз кожата;
 • attractant привлекува целото посетуваме од оддалечените области;
 • Лесно да се справи со многу мека совети (bloodworms);
 • Спреј е економичен, лесен, може да се користи директно со ракавици, без течност subcooling;
 • Компатибилна со различни облекување без несакани токсични дејства;
 • Жителите на водите се упати за вкусна, заводлива мирис;
 • Овозможува сопственикот да се добие задоволство од процесот, да уживаат во природата, риболов;
 • има продолжен ефект;
 • Можете да ги користите супериорен резултат на риболов како метод на самодоверба.
READ  Psorilax - мислења, цена, каде да се купи, купи сега

Лекот го прави зимски риболов лесно и пријатно се должи на фактот дека мирисот привлекува сите видови на водни ‘рбетници. Не треба долго време да не ги искористи да се замрзне во дупката – риба активност, добар риболов е обезбедена.

Состојки Fish XXL

Спреј Fish XXL се состои од следниве природни состојки кои го привлече риба во мраз вода, кога тоа е медиокритет мирис. Безопасни, не ја загадуваат езерцето:

 • Rocambole (лук огромна големина) – ефикасно делува на срцето, крвните садови, дигестивниот тракт; има вкус, мирис на обичен кромид; моќен атракција за жителите на бари, особено крап, одличен залак платика, крап, штука;
 • Коноп масло е многу хранлива, совршено стимулира варењето на храната; привлекува платика, сом, крап;
 • Kaffir вар – извор на киселиот вкус на тајландски, малајски, индонезиски кујна, го стимулира рецепторите крап, каракуда крап, tench;
 • Протеини лигњи е совршено асимилирани од страна на човечкото тело; има силно влијание врз Костур, сом, burbot;
 • полисахариди, аминокиселини – супстанца која има недостаток на вода во текот на зимата, на пршлените, вкус им се допаѓа, штетни ефекти врз телото после употреба во прехранбената недостасува
 • .

 • Природна масти – привлекување на сите жители на водите (мирни, грабливи, внимателно)

Активни природни состојки во комплексот доминира мирис на риба, привлекување на нив во областа на риболов, принудувајќи. нив да се вратат после одреден период на време. Компонентите на спреј сосема безбеден за животната средина.

Примена коло Fish XXL

За да се користи Fish XXL за постигнување на апсолутна ефект, тоа е важно да се следат инструкциите, внимателно третирани за сите предмети. Треба да се земе вообичаените мамка, која секогаш се користи. Кога риболов мирно преработка на риба мамка 3 пати, предатори – околу 8 (доза двојно). Околу една четвртина од еден час тие почнуваат гризе. Фатени неколку, повторно да спреј на мамка за одржување на мирис -. Составот е предмет на делумно миење надвор

READ  Choco Lite Extra - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Постои недостиг на риболов – ќе треба да почека малку, веројатно риба се уште не се навикнати. Тоа ќе се вклопуваат, успехот е неизбежен. За максимални резултати, мора да имате добар подготви опрема, како и во конвенционалните риболов, направи широка дупка. Бидете сигурни да се облекуваат топло, како и секогаш за зимски риболов. Спреј нема да завршат целата работа за себе, тој е дизајниран да им помогне на значително подобрување на резултатите.

Кога е Fish XXL

Спреј Fish XXL корисно да се користи во следниве категории:

 1. Треба гарантира мраз риболов фати во одредено време;
 2. Не постои можност да се земе риболов огромна сума на мамки;
 3. Постои желба да учат нови методи на риболов наведуваш;
 4. Не постои можност за потрага по нови области на риболов;
 5. Роднините загрижени за критиките во врска со недостатокот на улов;
 6. Нема време да се готви на мамки;
 7. Пешачката, кои треба парична казна релации, земајќи ниски производи;
 8. Постои потреба да се дополни на семејниот буџет, цел – да се стави крај на отпадни производи;
 9. Љубителите на риболовот, целосно заборавајќи на комплексноста на времето, сезона;
 10. Не сакајќи да плати резервоари;
 11. Жителите на Северна региони;
 12. сакаат да се доживее еуфорија од риболов, да се најде ново значење;
 13. планирање да се откаже од употребата на комбинезони додека риболов.

Тоа не е неопходно да се обрне внимание на силен мирис. Нема хемикалии да се користи да се направи сè, насекаде. Треба да се напомене и -. Заснова на факти познати на жителите на водите како сосема поинаков мирис, за разлика од рибарите

READ  Herbal Aurum - мислења, цена, каде да се купи, купи сега како тоа функционира

Контраиндикации Fish XXL

Спреј активатор гризе Fish XXL е целосно Хипоалергично, тоа може да се користи сè, но истакна дека случаите кога тоа е потребно да го одбие барањето:

 1. индивидуална нетолеранција на компоненти на лекот;
 2. Меѓу оние кои се случува да јадат фатени со помош на риба, постои категорија на луѓе, на телото кој е во состојба да се покаже болна реакција на состојките. Ова е малку веројатно, но ако најблиски кои страдаат од алергии, не заборавајте да дознаете повеќе детали за да се спречи претерана реакција.

Рибарот осомничени за можно нетрпеливост? Мора да се оди на лекар, таа се обиде за безбедносни цели, да се спреј во мамка за да се провери од риболов.

Цената на лекот Fish XXL

Тоа е можно да се купи Fish XXL по поволни услови, се состои од:

 • во Руската Федерација -. 990 RUB
 • во Украина -. 399 UAH
 • во Казахстан tenge 5390
 • во Белорусија – 39 Бел. RUB
 • во Молдавија – 399 леи
 • во Киргистан som 1399
 • во Узбекистан сума 99000
 • Азербејџан -. 24 човек
 • во балтичките држави – 24 €
 • во Ерменија – 13990 FMT
 • во Европа – 39 евра
 • во Велика Британија – 39 фунти
 • во нордиските земји – 490 CZK

Каде да се купи Fish XXL

Побарувања спреј е најдобар на интернет порталот на продавачот. Ваквиот начин на шопинг сигурно ќе го затвори патот фалсификати. Едноставно внесете го вашето име, телефонски број на посебен образец. Потоа започнете со работа на вработените на продавачот, кој може да се организира на повик назад и испорака. Во Москва и Санкт Петербург, во други региони за да се добие стока во најкраток можен рок.

Практично да се користи спреј активатор гризе Fish XXL дизајнирани за зимски риболов обезбедува добар улов под никакви околности. Асистентот во тешки услови Спреј за Fish XXL е специјално дизајниран за привлече риба, задржете ја саканата станица во ниски температури. Форма спреј ослободување, што се обработува во облекување. Признати како ефективно средство

Bistra Spiroska
About Bistra Spiroska 160 Articles
Многу може да се каже за Бискуп Спироска, но пред се знае дека тие се предвидливи и ценети, се разбира, тие се исто така прецизни, објективни и идеалистички, но во помали дози и често се расипуваат од навиките на агонија. Сепак, нејзината превентивна природа е она што му се допаѓа најдобро. Луѓето честопати сметаат на себеси и на перцептивната природа, особено кога им е потребна помош или поддршка.Никој не е совршен, а Бистра, исто така, има многу помалку пожелни аспекти. Неговата предаторска природа и дрскост предизвикуваат многу поплаки и го прават тоа барем непријатно. За среќа, неговата почитувачка природа гарантира дека не е толку често.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*