Skip to content

EMS Шест Пак – негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Written by

Bistra Spiroska
[Total:    Average: /5]

EMS шест пакет – мускулна стимулатор за домашна употреба, овозможувајќи за кратко време да се зајакнат мускулите, намалување на количината на масти и подобрување на терен на телото. Обучувачот е лесно во прилог на проблемот дел од телото и работи во неколку начини од релаксација и масажа на активна стимулација. Само 20 минути на ден е доволно брзо да се добие во форма.

Device и карактеристиките на EMS шест пакет

EMS шест пакет е алтернатива за одење во теретана со многу предности. Нема потреба да се трошат време на патот од куќата

во клубот, нема потреба да се исцрпи со

тешки товари, не треба да се трошат значителни суми на пари. стимулатор на мускулите е поставен така што за неколку недели да им даде облик на телото, телесната тежина и подобрување на тонусот на мускулите и кожата. Како е симулатор?

Тоа е стилизирана појас-плоча, која е фиксирана на стомакот или други области. Во внатрешноста на лента вградени електроди кои се пренесуваат на телото електрични сигнали на различни интензитет. Под нивно влијание договорот за мускулите, како кога се занимаваат со спорт.

Голема предност на машината за појасот EMS шест пакет е способноста да се користи во секое време секаде. Вие само може да гледаат телевизија или прошетка во паркот, и мускулите во ова време ќе работи како во фитнес-центар.

стимулатор на мускулите е дизајниран за поддршка на 6 различни програми.

  • Слаба ритмичка работа – на владата е дизајниран да се ослободат напнатоста во мускулите и релаксација. Погодно за релаксација по напорниот ден.
  • Длабоко акција – подготвителен режим за интензивен тренинг. Вклучува загревање на мускулите и зголемување на протокот на крв во областа на проблемот.
  • Активни обука -. Непосредна влијание на интензивно струи на мускулите со цел зајакнување и обука
  • Режим tingles и смирува напнати мускули, ги ублажува заморот и ја намалува болката.
  • Континуираната изложеност на светлина -. Подобрува тонусот и еластичноста на кожата
  • Масажа е погодна за активно влијание врз мастен ткиво и губење на тежината.

Ако помине целосна текот

на обуката со мускулите стимулатор, тоа ќе се 20-25 минути. Во овој период, комплексот режими, без замена на едни со други, ќе се подготват мускулите, да се обучуваат и да се влијае на масното ткиво. По користењето на симулатор, не чувствуваат болка поради лесен и пријатен масажа како последна фаза на обука.

EMS шест пакет: цена, за купување преку официјалниот вебсајт

Купи оригиналниот EMS шест пакет само преку официјалниот сајт на производителот. Во трговски центри, спортски стока мускулна стимулација за домашна употреба не се спроведени. Пријавата може да се поднесе преку форма на почетната страница или контактирајте го операторот. Веб-страницата е наведено цени, попусти и промоции, како и корисни информации за оние кои сакаат да се задржи вашето

тело во добра физичка форма. Стока испратена по пошта на сите региони на Европа и не само. Пред-плаќање се бара од производот.

Индикации и контраиндикации

Употребата на мускулите стимулатор EMS шест пакет нема контраиндикации, освен во детството, бременост и постоперативниот период. Папочна кила е исто така директен контраиндикација за употреба на симулаторот.

EMS шест пакет, како што е наведено во упатствата за:

  • корекција на стомачните мускули;
  • дебелината во абдоменот;
  • зајакнување на мускулите на скелетот.

Упатства за употреба EMS шест пакет

мускулна стимулатор EMS шест пакет е фиксиран за стомачни со помош на специјални влошки гел. За подобро прилепување со кожата може да се користи за овие цели, гел. Симулаторот работи на една батерија. Тоа е доволно за да го изберете саканиот режим и притиснете на копчето Start.

Комплет евентуално, може да вклучува посебен мини-ливчиња симулатори за обука на мускулите на рацете и нозете. Тие работат на ист принцип како појас во стомакот. За брзо да

постигнат видливи резултати во корекција на вежби врши секој ден во полн режим. По постигнувањето на посакуваните перформанси, само играат поддржувачка тренингот 2-3 пати неделно.

Не & nbsp; или Вистината EMS шест пакет

EMS шест пакет – тренер во минијатура за мрзливи или многу зафатени луѓе. Тоа ви овозможува да се обучуваат било мускулна група без своите физички напор. Оваа група вклучува посебна мини-ливчиња. Тие работат со малите мускули на рацете, нозете и коси мускулите на стомакот. стимулатор на мускулите може да се земе заедно за возење, таа тежи малку и зазема малку простор во торба. Ова е еден од важните предности на симулатор. Висока ефикасност и позитивни резултати потврдени од страна на многу корисник коментарите.

Позитивни клиент осврти EMS шест пакет

Андреј, 40 години: на стомачните мускули имаат тенденција да се изгуби тон прилично брзо, особено кога акумулираните поткожното масно ткиво. Кога половината почна да се зголеми, купив EMS шест пакет. Тој навистина работи, како што е наведено на веб страната. Првите резултати се гледаат по 10 дена од денот на дневна обука.

Кристина, 27 години,,: со мускулен стимулатор сум тенка во половината 4 см, на мускулите стекнато тон,

продолжи да се воз. Среќен. Ќе нареди уште една мини ливчиња за рацете и нозете.

Тимотеј, 36 години,: Јас сум играч во минатото, откако поради повреда на стапалото го напушти спортот, стана тренер. Траума периодично прави самата се чувствува болка и непријатност, толку сериозни тежина обука јас контраиндицирана. За да се задржи во форма помага EMS шест пакет. Тоа навистина функционира. Мојата сопруга е сега премногу се занесуваат со овој симулатор. таа исто така погоден.

Previous article

Lordliness - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Next article

Artrofast - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница