Electricity saving box – мислења, цена, каде да се купат, оригинални, или тоа е достоен за тоа

[Total: 0   Average: 0/5]

& nbsp;

Тоа значи заштеда на електрична енергија заштеда на електрична енергија кутија

година по година стапки се зголемуваат се повеќе и повеќе. самото човештво, за да се олесни вашиот живот стекнува нови gadgets, кои им помогне на, без да потрошите многу време, напор да се направи на секојдневни работи: чисти, готви, да испере. Дури и обичен дома е тешко без апарати како што се телевизор, компјутер, видео игри. Целиот наш живот се базира на нивната редовна употреба. Со повисоки стапки, многу се бара да се намали комуналните трошоци. Сега е на продажба постојат специјални за пронајдокот на заштеда на електрична енергија заштеда на електрична енергија кутија.

Особеноста на неговото влијание е врз основа на намалување на потрошувачката на електрична струја. На метар покренува помалку киловати со употреба на специјални уреди. Уредот се произведени во согласност со германската технологија. За среќа, тоа не влијае на неговата цена, како гаранција за долг век на траење.

Веќе во многу земји од Европа со помош на едни со други electrostate таму е намален за 30%. Ако товарот е голем, на созревање ќе биде брзо – за само неколку месеци ќе биде доволно.

Изглед на електрична енергија заштеда на кутија

Уредот е пластична кутија правоаголни сива боја – црна боја. На предниот дел има LED диоди кои го означуваат режими. Од друга страна е стандарден приклучок. Исто така, на задната страна е опис на технички податоци:

 • напон 90-250 V,
 • фреквенција од 50 до 60 Hz,
 • Вчитај максимум 15 000 W

Спецификации за електрична енергија заштеда Сандаче

заштеди од користење на електрична енергија заштеда на кутија зависи од техниката што се користи. Производителите тврдат:

 • За време на работењето на моќни електрични апарати: машини за перење, компјутер, фен, клима уред, економски, прави можно да се намалат трошоците за изнајмување до 50%;
 • Употребата на електричен шпорет, железо, микробранови печки, плазма, наоѓам топлина се случува со заштеда на 45% од електричната енергија;
 • Употребата на фрижидер, електричен мотор на котелот станува поевтини за 40%;
 • котел, кафемат, тостер, мала потрошувачка на сијалицата е намалена на 35%;
 • Алатки, како што се:. Вежба, чекан вежба, сложувалка, кружни плоча се користи со корист минус 30% од трошоците
 • влажност треба да биде не повеќе од 85%. Затоа када, сауна, базен не се погодни за неговата врска.
 • Еден инструмент да биде повеќе од доволно за еден стан. Тоа издржува напон од 5 до 19 kW. Вкупната тежина на уредот со пакување од 170 грама, без неа – 125 g Опции: 12 x 7 x 4 см Гаранција трае една година по купувањето
READ  Proflex 100 за зглобовите - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Посебни барања за електрични уред со електрична енергија заштеда Сандаче не треба. . Тоа се вклопува стандардна мрежа. Ако товарот надминува норма за еден уред, треба да се купи неколку.

Како тоа функционира на електрична енергија заштеда на кутија

за заштеда на електрична енергија кутија лесен за употреба. Тоа е доволно за да се поврзете на струја како било која опрема. Принципот на својата акција се состои во филтрирање на електрични погонски маса. Како што се сеќавам од физиката, енергија е поделена на активна и реактивна. Активни потребата за квалитет на долгорочни перформанси на електротехниката во секојдневниот живот. Од друга страна, без излез, се движат низ жиците без употреба. Според експертите, поради тоа, на тековната зголемува потрошувачката, зголемување на дополнителни електрични притисок, таму се опасни за луѓето на електромагнетно зрачење. IDIVIDI:

Улогата на економии кои тоа им помага да го отстраните electrojet земјата од електричната мрежа. После тоа, на намалување на потрошувачка на електрична струја. Опремата бара помалку електрична енергија. Така се намали трошењето на јавните услуги.

Според производителите, specialdevice:

 • Делови за електрична енергија за активни и реактивни. На вториот плевел надвор, што го прави активен. Треба енергија е зачувана и оди на обработка.
 • Ефикасно насочува energomachine, ги дистрибуира еднакво, спречување на храна. мрежа напон повисок.
 • Не мами контра – економски работи на таков начин што нема да ја прекине работата на шанкот. Тоа не влијае на броеви, не ги враќа назад, така што можете да бидете сигурни на неговата законитост.
 • има висока ефикасност, што се потврдува и научно преку спроведување на посебни студии и тестови. Според експертите, дури и на сопствените навистина на некои од нив да се провери квалитетот на своите постапки.
 • Позитивен ефект врз апарати, продолжување на нивниот животен век. Таа го заштитува опрема од штетното влијание на сила electrojet.
 • електричен механизам, и на трансакцијата себе зрачи електрично поле, што е лошо за живи суштества. Пронајдокот отстранува овие штетни електромагнетни зрачења.
 • Дополнително заштитува мрежа од атмосферски пренапони, вртење на енергија electrojet во такви неопходен активен.
 • Електрични флукс се нормализира поради ефектот на заштеда на енергија уреди. Usovershenstvuetsya структура elektropotok. Намален степен на губење на електрични работи за отпор, спречување одеднаш се промени во мрежата.
 • Благодарение на подобрување на квалитетот на electromass, електрична енергија е повеќе стабилно и рамномерно. Нема дополнителни прегревање, вибрации, бучава.
 • Оваа набавка плаќа за себе по два месеци на употреба. Повеќе точни резултатите зависат од интензитетот мрежа. Колку е поголема тоа е, толку побрзо ќе се исплати.
 • Употребата на пронајдокот не овозможува само трошат помалку, но да се задржи на апарати во исправна состојба за долго време. За да се заштитат себе си од штетните зрачења.
READ  Choco Lite Extra - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Карактеристики на електрична енергија заштеда на кутија

Лесен за користење ви овозможува лесно да секој човек да го користам во мојот стан или во земјата. поврзете го по можност во најблиската метар приклучок, со цел да се покрие максимум моќ.

Се смета да се биде апсолутно правни, како што не е во спротивност со јавниот интерес.

Device електрична енергија заштеда Сандаче не влијае на шалтер, да не трае бројките назад, не запира.

Сите техничка опрема во куќа, стан, канцелариски работи како резултат на магнетни полиња кои се јавуваат во мрежата. Секое домаќинство во текот на работата формираат индуктивна оптоварување. Индуктивност не се промени сегашната. Кога поминува низ оптоварување струја, фаза промена на сегашните и electroprecizia. Ова укажува дека во мрежа има electrojet енергија, не носи многу добро. Тоа само создава непотребни магнетно поле индуктивни electroprecizia. Протокот на несакани енергија преку жици создава дополнителна топлина и дополнителни електрични загуби. Потрошувачите плаќаат за реалната потрошувачка на електрична енергија и речиси како многу плаќаат за дополнителни загуби. Задачата на економиите да се намали реактивни струја во дистрибуција. мрежа и да се отстранат непотребните трошоци за електрична енергија.

Уредот за заштеда на енергија може да се подели на 5 конвенционалните единици. Секој модул е ​​поврзан со други. Од нивната мазна акција зависи од намалување на потрошувачка на струја.

Главната блокови (модули):

 • менаџер – неговата работа е да се дистрибуираат рамномерно напон, за да се елиминира електро енергија, со дел за да ја промените во активен. На тој начин се намалува употребата на електрична енергија.
 • Безбедност – одговорен за безбедноста на апарати во случај на нагло зголемување на мрежата или удар на гром. Значи нема потреба да се купуваат специјален заштитен електрична енергија уреди.
 • Filter активно елиминира струи на хармоници, нивото на изобличувањето на сигналите. Поради оваа способност на апарати во куќата ќе трае подолго.
 • Модул исправување на косинус од “Фи”. Својата суштина во повисока сила. Реактивна енергија се дистрибуира еднакво. Побарувачката станува се повеќе економски, нејзината загуба поради загревањето на жици е намалена.
 • компензирачки – неговата задача е да ги води рамномерно оптоварување на сите фази. Благодарение на него, одржувањето на електрична опрема станува се повеќе достапни.
READ  Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Производителите тврдат дека многу семејства во Европа долго време се користат електрична енергија за заштеда кутија и задоволни со својата работа. Според анкетите, тој е веќе помагање да се спаси секој втор семејство.

Каде и како да се користи електрична енергија за заштеда Сандаче

може да се користи во станот, приватна куќа, на работа, во продавница, канцеларија, работилница. Покрај неговата употреба во простории било производство повеќе од оправдана, бидејќи стапката на електричната енергија за бизнисите се повисоки отколку кај обичните луѓе. Ако максималниот напон ниво на решетката над 19000 вати, треба да се размислува за купување на неколку економски и незначително подобрување на внатрешната снабдување со електрична енергија.

Device електрична енергија заштеда кутија ќе го стави во првиот од штекерот за метар да биде во можност да го фати и чистење на енергетски текови. Ова е сосема доволно.

Според производителите, да работат на механизам започнува веднаш, филтрирање и трансформирање electrojet текови. Во првиот месец забележителни резултати.

цената на електричната енергија за заштеда Сандаче

Цената на економиите на релативно високо ниво. На веб страната на производителот може да се направи купување со попуст од 50%.

цена:

 • Украина – тоа може да се купат во просек за 450 UAH
 • Русија – цената ќе достигне 1 790 рубли
 • Белорусија – 498 000 белоруски рубли,
 • Киргистан – 2 000 килограми,
 • Казахстан – 7.100 шатор
 • Молдавија – 600 леи

.

Каде да се купи електрична енергија за заштеда Сандаче

Од објектот е популарна и е во високата побарувачка, голем број на менуван уреди. Со цел да не падне во стапицата на scammers и купување на оригиналната стока, тоа е подобро да се купи електрична енергија за заштеда Рамка на официјалниот сајт на производителот. Подредување може да се направи директно на веб страната.

Лесно формулар за нарачка ќе им овозможи на едноставен, брз, лесно да се направи купувачите. Тоа е доволно за да се пополни посебен pop-up прозорецот за да им даде на вашите детали: Презиме Име Татково име и телефонски број. По нарачка, контакти Менаџер на корисникот за да го потврдите купувањето.

Bistra Spiroska
About Bistra Spiroska 160 Articles
Многу може да се каже за Бискуп Спироска, но пред се знае дека тие се предвидливи и ценети, се разбира, тие се исто така прецизни, објективни и идеалистички, но во помали дози и често се расипуваат од навиките на агонија. Сепак, нејзината превентивна природа е она што му се допаѓа најдобро. Луѓето честопати сметаат на себеси и на перцептивната природа, особено кога им е потребна помош или поддршка.Никој не е совршен, а Бистра, исто така, има многу помалку пожелни аспекти. Неговата предаторска природа и дрскост предизвикуваат многу поплаки и го прават тоа барем непријатно. За среќа, неговата почитувачка природа гарантира дека не е толку често.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*