Skip to content

Виолетова чај Чанг-шу | Чанг-Шу за губење на тежината – негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Written by

Bistra Spiroska
[Total:    Average: /5]

Па бев зрели за преглед на интересна за многу девојки производ виолетова чај “Чанг-шу | Чанг-Шу”. Тој го привлече моето внимание со слоганот да се врати на својата поранешна хармонија. Во текот на Институтот (и во детството), јас бев слаби. Но, работата во канцеларија, заедно со товарот на одговорноста, ме научи не само плати, но, исто така, десетици екстра фунти. Се разбира, еден чај чудо, се надевам дека не е закован. Но, интересно е сеедно! И бојата на пијалакот е О, колку необични! На сликата се движи од сино-розова (како што е на возраст од хибискус), на правото на

сино небо. Како би можел да одолее? Потоа,

тука е пријател со губење на тежината исфрлен купување. Еве ние стапка и prochainezo …

Мојот осврт на чај за слабеење “Чанг-шу | Чанг-Шу”: карактеристики

Се разбира, убава историја на одгледување и берење овој чај. Тоа расте, според производителот, во висина од 3 000 – 5 000 метри надморска височина, на убава Тибет и Непал рамнини, недопрена од технолошкиот напредок. Постои будистичка калуѓерка, неколку пати во годината, со рака, откине половина пупки се виолетови со чај грмушки.

Потоа овие цвеќиња се суши природно и се испраќаат директно до пакет (идните продавачи) на. Но, особено чај со извонредна боја, различен:

 1. Тоа е само сите природни состојки (всушност, на цвеќе на растенијата). Синтетички или хемиски соединенија бр.
 2. Дури и не знаејќи за масти горење својства на пијалок, може да биде во љубов со него само во изгледот и необичен вкус.
 3. Чај е естетски префинета, и, навистина, го промовира губење на тежината, но дури и поголем од сите во групата на зелените чаеви.

За да се направи тоа подобро во транспарентен сад. За да уживате во магијата на цутење на цвет и боење на вода розова и сина боја, односно магента боја.

Користете “Чанг-шу | Чанг-Шу”

“Блу чај”, како што го нарекува, пријателе, има голем број на корисни својства (ова е во прилог за да се ослободиме од проблематичните тежина):

 • значително го подобрува квалитетот на косата и ноктите. Јас, на пример, да го

  пијат пијалок забележав дека ноктите стануваат ронлив, а косата некако стануваат потенки. Можеби овие проблеми се предизвикани од страна на метаболички нарушувања и чај да ги поправите.

 • елиминација на токсините благотворно влијание врз кожата. Сега таа е чиста, без акни, челото и носот што бев, да го кажам искрено, пред беше многу досадно. Плус кожата станува еластична, бидејќи брчки во аглите на усните веќе не се дури и малку bit- изгубени и овие.
 • Посебна радост на девојка предизвикани оваа точка: подобрување на визија! Во своето дејствување, како што се покажа, “Чанг-шу | Чанг-Шу”. Нешто слично на нашето боровинки

Велика овој пијалок е и смирува. Но, постојат нијанси, за што јас лично не сум искусен, но се

најде во други извори.

 1. Некои корисници во коментарите рече дека овој чај предизвикува поспаност и да влијае на способноста на транспорт. Не постои ништо што не може да се каже, но со ова мислење исполнети.
 2. не се користи во големи количини и често. Но, мојот пријател и пиеле само во контекст на корисникот, така што се е во ред.
 3. Некои тврдат дека за истражување на овој чај не е спроведена, затоа, да се зборува за ефектот на губење на тежината е невозможно.

Тука може да одговорат на ист начин: од научно истражување не е спроведена, тогаш зошто таква доверба во изоставувањето на “Чанг-шу | Чанг-Шу”, а потоа будистички монаси тие не се запоставени по употребата на раскошни гозби ( која не е често, но тоа се случува). И студијата е во гостопримството на суштината на пијалок, па го користите овој чај во губење на тежината може да се зборува.

Составот и начинот на употреба на виолетова чај

Во “Чанг-шу | Чанг-Шу”, во прилог на сини цвеќиња

чај Буш, ништо друго не е вклучен. Но, тие, како додаток на храна, имаат комплекс на здрава супстанции:

 • биофлавоноиди се познати за многу години научниците витамини П. Тие се одликуваат со имотот на антиоксиданси, се борат со настинки (подобрување на дејството на витамин Ц), зајакнување на крвните садови, да се спречи холестерол депозити плоча.
 • Theanine – супстанцијата е стимулант, така да се каже, аналоген на кофеин, но неговиот ефект е поблаго влијае на нервниот систем. Главната функција на теанин е намалување на влијанието на стресот врз телото.
 • Help на нервниот систем, визија и функционирањето на црниот дроб, витамини А, Б и Ц. Тие вклучуваат растворливи во вода, па го користите идеален е во чај (само во вода, не високи температури).
 • за да изгради варењето на супстанции – танини. Тие се штетни патогени бактерии во цревата, но позитивен ефект на ректумот (враќа рамнотежата на микрофлора).
 • Катехините се исто така антиоксиданси се флавоноиди. Тие се отстранат отровите, да се спречи развојот на ракот. Благодарение на високата содржина во пурпурна чај и губење на тежината.

запарвам чај согласност со упатствата. Немојте да пиете повеќе од 2 чаши на ден. Понекогаш може да се најде таков метод:

 1. Земете транспарентен чајник и истури назад 3-5 грама чај, се прелива со топла вода до 90 степени.
 2. Веднаш истури ја исчисти на цвеќе од прашина.
 3. Повторно се прелива со топла вода, инсистираат и да пијат чај.

Важно! Тоа е подобро да не се надминува препорачаната доза за заварување, бидејќи во спротивно чувство на поспаност. Бремените жени и доилки треба да се консултирате со гинеколог и акушер пред употреба. Луѓето со низок крвен притисок со кардиолог или лекар.

порака

Форма и ефектот на виолетова чај

“Чанг-шу | Чанг-Шу” се спакувани во амбалажа изработена од специјална фолија, која го штити од добивање на вишокот на влага и излевање. Обезбедува стегање пред секоја употреба zip.

Можете да нарачате еден пакет, но подобро како препорачува од страна на искусни корисници веднаш да го стави на ред за износот на чај за 3 месеци. Значи, можеш да ги зачувате на превозот, така што со текот на времето, повтори разбира нема да мора да се грижите за одеднаш завршува. “Чанг-шу | Чанг-Шу”

Важно! , кога се користи треба да се менуваат од една недела од пијалок -. Со една недела без неа, да се зголеми на дефект на масти и не е зависност тело

Меѓу предностите на слабеење производи, ние идентификувани се следните:

 • Подобрување на варењето, тежина полека почнува да ја напуштат земјата.
 • имунитет станува посилен, и зголемување на ефикасноста.
 • Овој чај церемонијата изгледа многу убаво, и за нас девојките, тоа е важно.

Моето искуство со примената на виолетова чај “Чанг-шу | Чанг-Шу”

Со пријател, ние се тетеравеше врз информации за виолетова чај на интернет. Бевме заинтересирани во својот состав (како што се испостави, сите природни) и необичен сенка. За да купите беа скептични, но на крајот на курсот сфати дека тој го потценил Тибет производ. Фрлив 7 кг, девојка – 5.

Нашите чувства во текот на користењето на оваа алатка е идентична:

 1. престана со еден пријател да се заморуваат, како што пиеле чај и кафе (но на хиперактивност ние не имаат).
 2. На крвниот притисок девојка се врати во нормала, иако тоа секогаш беше покачена.
 3. настинки и вирусни заболувања не се болни, иако тоа беше дел од сезоната на редовните грип.
 4. Подобрување на состојбата на кожата (не е обесена, стана затегнат, еластични), косата и ноктите.
 5. Тежината не се враќа на високо ниво, иако бевме загрижени дека по укинувањето на средствата фунти ќе дојде на своето место.

Лично, ви препорачуваме овој пијалок за секој кој го следи прочистување на неговото тело и сака да стане потенок, без прибегнување кон комплицирани методи или напорна работа.

Ние нареди чај на доверлив веб-страница. За цената ќе каже дека тоа ни одговара, критика од други корисници студирал однапред. Нашите пресудата: чај мора да се нарача, со неговата задача тој успеа

.

Previous article

Proflex 100 за зглобовите - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Next article

Кардиотонус | Karditonys од хипертензија - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница