Skip to content

Casanova – осврти, цена, каде да се купи, купи сега

Written by

Bistra Spiroska
[Total:    Average: /5]

IDIVIDI: Знаејќи дека е агент на природна основа Casanova за мажи, решив да напишам статија за тоа за Med-otvet.com. Проверете дали тој се чувствува одлично, како што вети од страна на производителите, ќе биде на себе. А полесно да се биде искрен, внесување на нестабилна основа за подобрување на потенцијата.

Патем, за информации за производот во пребарувач, потребно е да се постигне гол за мажи Casanova или Casanova за потенција, затоа што само едно име е никнуваат истоимената Јужна Кореја група на музичари.

Casanova ме интересира затоа што некои не се премногу критични прашања имам, а тоа е безопасна, бидејќи се базира на екстракти од природни производи. Тоа се нарекува bionational комплекс. Некои идеи за составот и карактеристиките на 1.389 прием јас ја добив од нив и ќе биде првиот дел.

& nbsp;

Состав и упатствата за употреба Casanova

Во детали за составот може да се изучува во согласност со официјалната веб-страница:

IDIVIDI: Во секоја капка на додаток, и е на располагање во течна форма, таму е разновидност на следниве супстанции:

 • L-цитрулин. Тоа е објавија дека тој придонесува за раст и обновување на ерекција на било која возраст. I оваа амино киселина е позната од времето на активни спортски. Тоа ја зголемува содржина во телото на азотен оксид. Во bodybuilding овој факт се користи за формирање на мускулите и да се Casanova за мажи, за да се добие ерекција. Тоа е логично, само се сеќавам дека дополнување со L-цитрулин може да доведе до некои намалување на издржливост. Сега ова навистина не би сакал да. Очигледно, може да очекуваат помош од другите компоненти.
 • екстракт од женшен. Само она што ви треба. Женшен е познат како едно време, што ја зголемува издржливоста. Покрај тоа, е моќен природен активатор и стимулатор на потенцијата.
 • Rhodiola rosea екстракт. Придонесува за подобрување на квалитетот на ерекција преку зајакнување на ѕидовите на крвните садови на пенисот. Покрај спречува импотенцијата психогена.
 • Екстрактот од Reishi печурки. Уште еден стар познаник. Неколку пати се најдени на планините Кавказ (каде што тоа се нарекува лакирана polypore). Даде тогаш на мојот пријател, кој се занимава во народната медицина. Во Casanova година за потенција се користи и имуномодулаторни својства на Reishi. Тој ја зголемува локалните циркулацијата на крвта, се бори воспаление на урогениталниот систем.
 • Екстрактот од Dioscorea. Вазодилатација и го стимулира протокот на крв во пределот на карлицата, промовира производството на тестостерон и другите машки хормони и излачување на отровни материи.
 • Екстракт од магдонос корен. Тоа е познато растение делува Casanova за мажи во новата улога на тестостерон засилувач и супресорните производство на женски полови хормони во машко тело. Како инаку ќе знаете дека магдонос може да го направи тоа!

Со таквите компоненти тоа е можно да се очекува рече ефект. И

 • подобрување на генитоуринарниот систем;
 • подобрување на квалитетот на спермата и да се зголеми количеството на отпадот;
 • подобрување на чувствителност на ерогените зони;
 • ублажување на болката поврзани со простатитис
 • олеснување на воспалителниот процес.

додаток е достапен во течна форма. Препораки за прием се различни. Опциите се:

 • 15 капки растворени во 200 ml вода и да се зема на празен стомак;
 • 5 ml (1 лажичка) Casanova за јачина за да се зема со храна;
 • Една лажичка од концентрат треба да се зема еднаш дневно на празен стомак.

Во сите случаи, се препорачува да се ослободи од шише. Патем, што содржи 50 ml од производот, како и терапевтски ефект се гарантира по дневна администрација за еден месец. Па, се разбира, не се потребни помалку од три шишиња од Casanova година за мажи. Можеби, да се започне со здобијат со една – можеби тоа за сечење, се разбере како соодветни средства. Покрај тоа, пакетот треба да бидат придружени со соодветни токму на ова прашање Casanova упатството за употреба.

Casanova & nbsp;? Вистината или не

Како и обично, по добивање на опишаниот производ, јас ќе се обиде да одговори на прашањата кои обично се интересира потенцијалните купувачи. Развод велат дека описот на дејствието на додаток на веб страната на производителот е повеќе од conjectural природата. Таа го промовира, овозможува, поттикнува, итн, или оние други фактори, во контекст на она што е веројатно зголемување на потенцијата. И составот на инвентивен е во согласност со такви можности. Зошто би 1.389 за мажите се разведат? Женшен не женшен или магдонос не е магдонос? Извлечени во ред? Ова е малку веројатно, бидејќи на производот нареди на интернет-страницата на производителот. Мислам дека некои одат во крајности, обидувајќи се да си даде за да се одгледуваат и објавување на било реченица, вклучувајќи и разумен, измама и развод.

Што се однесува до моите впечатоци од приемот Casanova за потенција, тие се доста позитивни. Сè што се случува постојано, каде што треба да биде богата издржливост доволно.

Casanova за мажи според експертите

Претставник состав, кои се во интеракција со мистериозни Reishi печурки, женшен е легендарен и е најчеста магдонос, чист барајќи позитивни повратни информации.

S. Д. Morev, лекар-уролог на највисоката категорија:

Иванов стр. Д., секс терапевт:

Casanova: Коментари од купувачи

За ова значи за потенција коментарите многу. Тешко е да се каже дали тие се вистински, па суди за себе:

Каде да се купи Casanova?

Алатка за Casanova година во аптека, јас никогаш не се сретнале. Кога решив да го купат, се сврте на веб производителите . Во овој случај, купувачот е предвидено на оригиналниот производ. На овој сајт што е можно да се потврди автентичноста на стока примена. Треба да го внесете кодот од пакетот во посебен прозорец. Ако вашиот код не е кодот или воопшто не постои причина да се сомнева фалсификат.

Previous article

Calmax - мислења, цена, каде да се купат, оригинални, аптека

Next article

Choco Lite чоколадо за губење на тежината

Join the discussion

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *