Skip to content

Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ – негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Written by

Bistra Spiroska
[Total:    Average: /5]

Крем Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ смета за ефективен третман за зглобовите. Алатот се користи во третманот на болестите на мускуло-скелетниот систем. Пациентот сведоштва се доста контроверзен, но во изучувањето на структурата можно е да се забележи дека производот содржи многу компоненти, кои се корисни за ‘рскавица и коскено ткиво.

форма

медиумите и составот на додаток Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ

фармаколошки агент достапен како крем за надворешна употреба која има лесна текстура и брзо се апсорбира во кожата. Овој лек има пријатен мирис, не остава масни траги на облеката на пациентот, па затоа, веднаш

по пријавата не треба да се чека целосен

vpityvanija.

Алатката е спакуван во мали пластични канти, секоја волумен е 50 мл. Секоја банка е во индивидуален картонска кутија, кој исто така има упатство за употреба.

Во медицината главната состојка е екстрактот од роговите на млад елен. Тоа се должи на оваа супстанца е изразен терапевтски ефект поради тоа што содржи амино киселини и активни компоненти потребни за да се елиминира знаци на воспаление.

сегашниот состав и дополнителни состојки:

  • хондроитин и глукозамин -. Најважните супстанции за изградба на коските, ‘рскавицата, клетките се компоненти на синовијалната течност и’ рскавица
  • екстракти од камилица, црна ким, како и cinquefoil
  • Извадоци од burdock, глуварче и хлебните.
  • Етерично масло од лаванда и кантарион и чајно дрво. Е присутна во составот и масло од смрека, морето buckthorn и амарант. А комбинацијата на неколку масла не само што ја зголемува активноста, но, исто така, дава на возилото пријатен мирис.
  • Извадоци од сено прашина, Goldenrod и индискиот кромид.
  • Извадок од Кенија бибер, даб кората и nightshade.
  • А мала количина на катран, камен нафта и Shilajit.
  • аскорбинска киселина во мала количина, и витамин PP.

Вредни и сите природни ви дозволува да користите лек за разни болести и да се спречи нивната прогресија.

Фармаколошки својства

Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ коментарите заеднички крем, кои се доста контроверзна, има неколку фармаколошки својства, што овозможува да се обезбеди комплексен ефект на лезии.

Најважната карактеристика е анти-воспалителни. Компоненти алатки им помогне на блок супстанции кои се промовира развојот на воспалителниот процес. Резултатот е намалување на болката, елиминирање на оток и црвенило.

Покрај тоа, алатка има антимикробно и регенерирачки ефект. Поради ова на пациентот веќе по неколку апликации се чувствува подобро. Покрај тоа, на додаток стимулира создавањето на ‘рскавичните клетки, со што се забрзува закрепнување. Важен имотот е способност да се влијае на износот на синовијалната течност во зглобната капсула.

додаток, исто така, има зајакнување ефект на крвните садови, кои се во непосредна близина на зглобната зглобовите. На антисептички својства на помош на додаток за да се елиминира ширењето на микроорганизми.

крем, исто така, го стимулира метаболизмот

во областа на воспаление, кој ја стимулира ткиво поправка. А сложени ефект врз заедничката е предвидено со активирање на сите компоненти после примена на кожата.

Фармакодинамика и фармакокинетиката

Фармакодинамика на средства изучува од страна на специјалисти не е доволно, бидејќи содржи компоненти кои се многу ретко се користи за производство на додатоци.

Присуството на етерични масла обезбедува благотворно и antispasmodic ефект. По пријавата, на пациентот веднаш доживува олеснување. Покрај тоа, компоненти на етерични масла се во можност да навлезат длабоко во ткивото, обезбедување на терапевтски ефект.

Анти-инфламаторен ефект се должи на содржината на екстракт од рогови на млад елен, а исто така на лековити растенија. Се должи на присуството на аскорбинска киселина е зајакнување на васкуларниот ѕид и да се намали неговата пропустливост. Резултатот е подобрена циркулација во областа на воспаление, намалување на оток и болка.

присуство во составот на Shilajit и катран ви овозможува не само да се елиминира воспаление, но, исто така, го стимулира процесот на поделба на хондроцити. Ова ја подобрува состојбата на ‘рскавицата, зголемување на синовијалната

течност. Болката се намалува, бидејќи нема триење шефовите на коските едни против други.

синовијална течност, исто така, обезбедува амортизирање ефект, со што се обезбедува непречено движење и недостаток на цврстина по долг престој во една позиција.

Стоун нафта во крем активира своите заштитни сили на телото, и помага да се очисти зглобовите од сол депозити. Мобилноста е исто така подобрена, како и времетраењето на третманот е намалена.

По барање покажа нормализација на метаболичките процеси, подобрување на ‘рскавицата, крвните садови. Дури и во напредни лезии на крем на зглобната зглобовите е добра алтернатива на интраартикуларна инјекција.

фармакокинетиката на додатоци, исто така се изучува од страна на специјалисти не сосема. По примена на кожата е прилично брза апсорпција на активните состојки кои веднаш одат на воспалението. Тоа е забележано дека алатката речиси и не се апсорбира во крвта систем што го прави безбедно и ја намалува веројатноста за појава на системски алергиски реакции.

Важна точка во употреба на лекови е недостатокот на кумулативен ефект. На компоненти на составот не е депониран во црниот дроб или другите внатрешни органи. Само мал број на активни супстанции се накратко се чуваат во сврзното ткиво и ‘рскавица и синовијалната течност.

P>

По завршувањето на апликацијата, постои брза евакуација на активните компоненти од нивното тело. Дури и кога бубрежна болест е тешка форма на ослободување на телото не се зголеми.

Индикации за употреба Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ

Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ заеднички крем критика, кои во повеќето случаи позитивни, се користи за хронични и акутни заболувања на зглобната зглобовите.

Главни индикации за употреба:

Во прилог, крем понекогаш се користи за лекување на проширени нозе во почетната фаза, бидејќи содржи аскорбинска киселина и други компоненти, позитивно влијаат на површни и длабоки садови.

Контраиндикации Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ

И покрај ефикасноста и релативната сигурност на додаток, неговата употреба не е секогаш дозволено. Еден од контраиндикациите е нетолеранција на било која компонента на составот. За време на бременоста и доењето за лек не се применува, бидејќи нејзиниот ефект врз телото на една жена и дете не се проучени.

Пациенти со неконтролирана хипертензија, треба да се воздржат од користење на крем. Тоа е контраиндициран во случај на гноен лезии или инфицирани рани во областа на предвидената примена. Тоа е исто така вреди да се напомене дека кога ракот патологии со ширењето на метастази во коскеното ткиво кремот не се користи, бидејќи тоа може да предизвика влошување на состојбата.

На која возраст е можно да се користи во исхраната?

додаток е дозволено да се користи кај пациенти под 18 години. Тоа е затоа што експертите не се спроведе истражување што ќе ја докажат сигурноста на примената на крем за третман на децата. Покрај тоа, децата се повеќе изложени на алергени, и природен состав на додаток може да доведе до негативни реакции.

Упатства за употреба, дозирање на додатокот

Крем Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ се користи не само за зглобови, но, исто така, за примена во областа на ‘рбетот. Пациентот сведоштва потврди нејзината ефикасност, но само со правилна примена и усогласеност со сите препораки на специјалист.

На мелење заеднички треба да се применуваат крем на кожата во големина на зрно грашок и внимателно RUB масажа движења. Тоа не е неопходно да се фаќа за тоа интензивно, движењето треба да бидат мазни, но не и притискање. Повторете го барањето 2-3 пати на ден во зависност од интензитетот на болката и други симптоми.

Во благи фази на артритис или остеоартритис алатка се користи за 10 дена. Овој пат е обично доволно за да се произведе терапевтски резултат. Со прогресија на состојба се применуваат маст 20 последователни дена. Ако болеста се пресели во фаза 3, лекарите препорачуваат 30-дневен курс на терапија со крем.

Многу пациенти страдаат од трчање osteochondrosis, артроза, артритис. Во овој случај, производителот препорачува доживотно лекување со лекови. Меѓутоа, таквата употреба мора да се согласи со лекар.

Пациенти со лесна манифестации на болеста се дозволени да се повторува терапевтски разбира не порано од 3 недели. А пауза ќе ви овозможи да ја активирате Вашата сопствена одбрана на телото. Доколку е потребно, акцијата на кремот се дополнети со други додатоци за системска употреба.

Несакани ефекти Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ

Обично додатокот не предизвикува несакани ефекти, бидејќи системската циркулација се апсорбира во минимални количини. Сепак, не се исклучени компликации, особено во прекршување на прописите.

Најчести несакани реакции е алергија. Тоа се манифестира во вид на чешање, печење и црвенило на кожата во областа на примена. Подоцна, постои мала осип, кои можат да се спојат во едно место. На пациентот е гребење на погодената област, што резултира во меурчиња и формирање на влажна површина.

Во тешки случаи, локални манифестации се придружени со системски прекршувања. Пациентите се велејќи дека за слабост и главоболки и насолзени очи. Понекогаш се придружија алергиски ринитис, носот произведува голема количина на проѕирна слуз. Покрај тоа, дистрибуција на симптомите на големи површини на кожата. Други несакани реакции обично не се почитуваат.

Предозирање Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ

предозирање средства не е фиксна, но експертите укажуваат на тоа дека во овој случај не е егзацербација на сите несакани реакции. Исто така, треба да се напомене дека постојано вишок од препорачаната доза алергиска реакција има поизразена симптоми.

Осипот се шири низ телото брзо, станува неподнослива чешање и насолзени очи во придружба на непријатност и чешање очи . Најопасните компликација при предозирање се смета за ангиоедем.

Ова е посебна форма на алергиска реакција, во кој процес вклучува слузницата на горниот непцето и грлото. Испитот може да се забележи оток. Во почетната фаза, го спречува нормалното голтање, за водење станува причина за респираторна инсуфициенција, до задушување.

Ако искусите некои од симптомите на предозирање или алергии, треба веднаш да се исчисти кожата на сите преостанати средства. Ако симптомите не исчезнат, мора да се консултираат со лекар.

Специјални инструкции Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ

Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ коментарите заеднички крем, кои го потврдуваат позитивното влијание на исхраната, треба да се користат по претходно чистење на кожата во областа на примена. Немојте да го користите алатка за облоги, како концентрација на активните компоненти во голема количина на крем може да предизвика влошување на состојбата.

Експертите не се препорачува да се применуваат на составот на кожата во случај на влошување на псоријаза, егзема или дерматит. Неопходно е да се одложи третман додека симптомите не исчезнат или да бидат помалку изразени.

додаток интеракции

додатоци се дозволени да се комбинираат со додатоци за системска употреба. Специјалисти често го препишуваат во комбинација со нестероидни антиинфламаторни лекови, , како и да се постигне најдобар терапевтски ефект.

Како дополнителен метод на третман на воспалителни болести на зглобната зглобовите се користат антибактериски агенси. Лекарите, исто така, одобри на антибиотска терапија во комбинација со употреба на Altropane.

Сепак, не истовремено се користи крем со други надворешни препарати од групата од chondroprotectors, не-стероидни анти-инфламаторни лекови против болки. Ова може да се влоши болеста или да предизвика други компликации. Доколку е потребно, употребата на такви додатоци треба да се подложат на третман Antropnom подоцна.

Аналози

Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ заеднички крем (коментарите на официјалниот веб-сајт на алатки производителот може да се разликуваат од оние што се пост на форуми, како што се цензурирани, а повеќето од негативните рецензии избришани) е единствен додаток, аналози затоа составот не.

Но, ако тоа не е можно да се користи оригиналниот додаток можете да ги собереш замена со различен состав, но со сличен терапевтски својства.

Име Карактеристики

Traumeel Gomeopaticheskii додаток во форма на масти. Сегашниот состав на екстракти од неколку растенија, како и екстракти од животинско ‘рскавица. Има изразен анти-воспалителни и регенерира акција. Алатката е најчесто се користи најмалку еден месец, бидејќи ефектот не е итно. Ова се должи на недостатокот на агресивно намалување на болката и други components.Endometrectomy анти-воспалителни дополни со иста активна компонента во составот. Се користи во тешка болка во периодот на егзацербација на артритис и други болести на зглобовите. употреба додаток е дозволено не подолго од 10 дена, а само по инспекција на doctor.Chondroxide и маст за надворешна употреба. Како активна компонента на состав вклучува сулфат. Супстанција има анти-инфламаторен ефект, го стимулира обновување на ‘рскавицата и, исто така, нормализира синовијалната течност. Обично специјалист назначува текот на 3-6 недели, како chondroprotectors мора да се користи долгорочно да се постигнат резултати.

Секој од аналози има силни лековити својства, но неговата употреба е дозволено само по консултација и испитување на лекар.

Услови, услови за продажба и складирање

додаток може да се купи преку шалтер без рецепт од лекар. Но, пациентите велат дека во аптеките алатката појавува ретко, така што е полесно да го нарачате на официјалниот сајт на производителот.

Продавница тегла со крем на местото на суво и ладно, каде што не постои пристап до директна сончева светлина. Максималната температура е + 250C. Вие не треба да се стави на алатка во фрижидер. Рок на траење на додатокот на плата за 24 месеци.

Цената во supplementstores на Европа

Сепак, тоа е повеќе профитабилни за купување на додаток на официјалниот сајт, бидејќи таму можете да го купите за акции за ….

Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ – најпопуларните денес крем за зглобовите со висока ефикасност. Повратни информации за алатка за да го докаже тоа. Природни состојки и комбинација од природни компоненти овозможува да се обезбеди комплексен ефект на зглобната зглобовите.

Previous article

Le Reel - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Next article

Mycelix | Мицеликс хипертензија - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница